Jaký nosič elektrokol vybrat na tažné zařízení?

Nosič elektrokol je důležitým doplňkem pro všechny cyklisty, kteří rádi vyrážejí na cyklovýlety nebo dovolené. Jaký nosič vybrat a jaké by měl mít parametry?

V sedle elektrokola na víkend i na dovolenou 

Milujete vyjížďky na kole, ale neradi přijíždíte do cíle vyčerpaní? Skvělým pomocníkem vám budou při vyjížďkách elektrokola. S těmito modely můžete vyrazit i náročné profily trati, změřit síly s vrcholovými sportovci a užít si celodenní výlet, aniž byste byli na konci unavení. Elektrokola otevírají celou řadu možností. Využijte je všechny a naplno. 

Vyrazte se svým elektrokolem na prodloužený víkend nebo rovnou na dovolenou. Jak převézt elektrokolo, tak, aby nedošlo k nějakému karambolu? Pro elektrokola je nutné vybrat kvalitní nosič jízdních kol na tažné zařízení, které má dostatečně široké kolejnice a vysokou nosnost. Nedoporučujeme pořizovat standardní nosiče kol, určené pro běžná treková, městská, silniční či horská kola. Klasická kola mají totiž nižší hmotnost a nižší nároky na konstrukci nosiče. 

Jak vybrat vhodný nosič elektrokol na tažné zařízení

Současná nabídka nosičů kol představuje kvalitní produkty, vynikající skvělými vlastnostmi. Co při instalaci samotného nosiče oceníte, stejně tak jako při instalaci kol, jsou rychloupínací systémy. Přesně takové technologie má například nosič elektrokol XLC Almada Work-E VC-C07. Nosič uveze bez problémů hned dvě elektrokola současně, stejně tak jako těžká horská kola nebo fat bike. 

Sklápěcí mechanismus pro snadné uložení a přepravu

Co u nosiče kol XLC Almada Work-E VC-C07 oceníte, je jeho skládací mechanismus. Díky němu jednoduše složíte nosič do kompaktního tvaru, který se vejde do regálu v garáži i do skříně ve vašem městském apartmánu. Jednoduchá je i manipulace se složeným nosičem. Ten totiž disponuje také malými kolečky a praktickým madlem. K vašemu vozu nosič jednoduše převezete, podobně jako cestovní kufr. 

Bezpečí na prvním místě

Vydat se s nosičem kol XLC Almada Work-E VC-C07 můžete i do zahraničí. Nosič je homologován do rychlosti 130 km/h. O bezpečí se starají moderní LED světla. Stříbrná odlehčená hliníková konstrukce je navržena v moderním designu, který se stane skvělým doplňkem pro všechny vozy. Černé plastové doplňky jsou vyrobeny z tvrzeného plastu.  

Důmyslný systém uchycení nezabere instalaci déle než jednu minutu. Myšleno je také na bezpečí před odcizením. XLC Almada Work-E VC-C07 je opatřen zámkem, kterým uzamknete celý nosič k tažnému zařízení. Stejně tak lze uzamknout obě vidlice ke kolům. Tak se stane váš nosič elektrokol bezpečným stojánkem pro vaše kola ve chvíli, kdy nemáte možnost jejich uložení do bezpečné místnosti. 

Snadná instalace elektrokol

Nosič kol XLC Almada Work-E VC-C07 s přehledem uveze dvě elektrokola. Zatíženost celého nosiče je homologována do 60 kg, tedy 30 kg na jednu kolejnici. Vzdálenost mezi kolejnicemi je 24 cm, pro jednoduchou instalaci větších typů kol. Nosič navíc disponuje praktickou rampou, pro ještě jednodušší manipulaci s těžkými koly. 

Speciální přezky a dlouhé popruhy zajišťují dokonalou fixaci ráfků kol ke kolejnici. Uzamykatelná vidlice je opatřena rychloupínacím systémem s možností uzamknutí. Stačí počkat, až uslyšíte cvaknutí a vaše kolo je bezpečně připevněno k nosiči. Pak už jej stačí zamknout a je hotovo. Potěší také sklopný systém, který nebrání v přístupu do zavazadlového prostoru vašeho vozu. Jednoduše celý nosič vyklopíte i s naloženými elektrokoly a máte neomezený přístup do kufru auta.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tažné zařízení se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *