Letos bude Ježíšek nosit praktické dárky. Třeba nosiče kol Thule UpRide 599

„Tento způsob Vánoc zdá se mi poněkud nešťastným.“ Tak nějak by mohl v minulých letech komentovat rozmarný přístup Čechů k vánočním dárkům sečtělý a poeticky naladěný ekonom. Je pravda, že v posledních letech se Vánoce staly ještě divočejší oslavou konzumu než kdykoli dříve. Podle předběžných statistik je však tomuhle trendu konec, alespoň dočasně.

Čísla z velkých výprodejů na konci listopadu ukazují, že už se bezhlavě neženeme do nákupů všemožných novinek, které nemají valného využití. Nad vánočními dárky podle všeho více přemýšlíme a namísto rychlého a impulzivního nakupování teď postupujeme spíše rozumem a různé varianty dárků porovnáváme. Hodně se na tom podepsaly také zavřené obchody.

Už teď je proto zřejmé, že Ježíšek bude letos nadělovat hlavně praktické a sportovní dárky. Tedy alespoň dospělým, děti pochopitelně nepřijdou zkrátka a pod stromečkem i tentokrát najdou hračky, které jsou zrovna v jejich okolí v kurzu. Rodiče si však hračky spíše odpouštějí, anebo alespoň čekají na povánoční výprodeje.

Dárek pro vášnivé cyklisty

Střešní nosič kol Thule UpRide 599 patří k dárkům, které letos pod stromečkem najde nejeden vášnivý cyklista. Splňuje totiž prakticky všechny nároky, které v tomto roce Češi na vánoční dárky kladou. Může se pochlubit excelentním hodnocením stávajících majitelů, které z něj dělá jeden z nejkvalitnějších nosičů kol na trhu. Je navýsost praktický, spojený se sportovními aktivitami, byť tak trochu nepřímo, a má skvělý poměr ceny k výkonu.

Thule UpRide 599 se hodí k přepravě prakticky všech typů jízdních kol, jen majitelé elektrokol by si měli u prodejce ověřit, zda je pro jejich kolo nosič vhodný. Ke kolům je na rozdíl od mnoha jiných nosičů díky chytrému systému upevňování velmi šetrný, takže nepoškozuje rám ani brzdová lanka. Právě poškození brzdových lanek přitom při převážení kol snadno unikne vaší pozornosti, a přitom je velmi nebezpečné.

Kromě kompatibility s různými koly je pochopitelně nosič renomovaného švédského výrobce kompatibilní také s většinou osobních vozů, které potkáte na českých silnicích. Na některá auta jej upevníte přímo, na jiná budete potřebovat adaptér. Abychom vás nezatěžovali zbytečnými technickými detaily, nejlépe uděláte, když se obrátíte přímo na autorizovaného prodejce nosičů Thule, který rád zodpoví všechny dotazy a v případě potřeby doporučí vhodný adaptér.

Jednoduchá instalace

Máte-li vyřešeno upevnění nosiče na střechu vašeho vozu, jeho instalace už je hračka. Thule UpRide 599 váží necelých osm kilogramů, a tak jej snadno uzvednete. A stejně jako ostatní nosiče Thule, i tento se jednoduše zacvakne, navíc ho můžete zajistit zámkem. Snadno usadíte také kolo, které se upevňuje trošku jinak, než jste u střešních nosičů zvyklí.

Žádná část nosiče Thule UpRide 599 se totiž nedotýká rámu kola. Hlavní částí nosiče je systém, který pevně uchytí přední kolo bicyklu. Zadní kolo je pak usazeno do žlábku a přichyceno pevnou přezkou. Tento inovativní systém zajišťuje maximální stabilitu kola i při nepříznivých povětrnostních podmínkách a silném nebo nárazovém bočním větru. Upevnění kola navíc trvá jen pár desítek vteřin.

Kolo v nosiči můžete uzamknout pomocí řetězu, který je součástí nosiče. I tak však není radno auto s koly na střeše nechávat dlouhodobě bez dozoru na nepříliš bezpečných místech. Zejména pokud přepravujete jízdní kola s vyšší cenovkou. V takovém případě je lepší kola přikrýt krycí plachtou, která je ochrání před nepohodou i zvědavými pohledy možných lapků.

Pokud jde o bezpečnost, Thule UpRide 599 splňuje všechny podmínky pro využívání v rámci Evropské unie. Kromě toho si tento nosič vedl skvěle u nezávislých testů, uspěl třeba v rámci zkoušek City Crash nebo u německé společnosti TÜV Nord.

Příspěvek byl publikován v rubrice Na střechu se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *