Test nosičů kol na tažné zařízení – který vyhrál?

Léto je obdobím, kdy se mnoho lidí věnuje cyklistice. Zatímco před pár lety většině lidí stačilo objíždět lokality nedaleko svého bydliště, dnes hledají lidé mnohem zajímavější zážitky. A ty jsou spojeny s poznáváním nových cyklostezek. A jak se na ně dostat? Samozřejmě vlastním autem, které je opatřeno nosičem kol. Jak ale vybrat ten správný? Pokud nechce udělat chybu, dejte na výsledky testů, díky kterým přesně zjistíte, jaké nosiče kol jsou dnes ty nejlepší. A abychom vás nenapínali, ihned zmíníme, že tou nejlepší volbou je nosič s označením Thule VeloCompact 926. A v jakých kategoriích dokázal vyhrát? Pojďme se na ně podívat. Byly totiž jeho cestou k absolutní dominanci.

Možnost převézt až 4 kola

Pokud se vyráží na cyklistický výlet, je jasné, že mnohdy jede celá rodina. A tak roli hraje hlavně kapacita jednotlivých nosičů. Zde sice musíme říci, že Thule VeloCompact 926 je určený primárně jenom na převoz 3 kol, ale na rozdíl od svých konkurentů má k dispozici adaptér na kolo čtvrté. Ten je s daným nosičem plně kompatibilní a tak stačí jednoduché připojení a rázem je z nosiče Thule VeloCompact 926 doplněk rčení na 4 kola. Adaptér je samozřejmě dodáván zvlášť, a to pod označením Thule 926-1. Díky tomu se tak zákazník může sám rozhodnout, zda ho využije, nebo nikoliv.

Bezpečnost přepravy

Při převozu kol je logicky důležité, aby byla zajištěna stoprocentní bezpečnost. A to jak v rámci silničního provozu, tak v rámci ochrany před případnými zloději. Zde Thule VeloCompact 926 dominoval už tím, že se pyšnil pozitivními výsledky z City Crash testů, které byly potvrzeny. S ohledem na bezpečnost převozu totiž nabídne kombinaci kvalitních popruhů a systémů uchycení, které jsou kompatibilní se všemi typy kol, a to s různým rozvorem.

Dále ale hodnotitele nadchly praktické zámky, které mají dvě funkce. První zámky jsou určeny k zamčení kola k samotnému nosiči, zatímco druhý zámek je určený k zamčení nosiče k vašemu autu. Ideální ochrana před zloději. Možností samozřejmě je i využití systému jednoho klíče, který firma Thule nabízí.

Jednoduchost a rychlost použití

Ačkoliv s ohledem na bezpečnost to určitě nebyl jediný nosič, který měl pozitivní hodnocení, nutno říci, že byly i aspekty, ve kterých model Thule VeloCompact 926 jasně dominoval. Hlavně oblast samotného použití, kde v první řadě byla pozitivně hodnocena nízká hmotnost. Samotná montáž může být provedena doslova jednou rukou, a to díky praktické páce, díky které je nosič pevně ukotven na tažné zařízení, stejně jako může být jedním pohybem také uvolněn.

V čem ale model exceloval, to bylo v možnosti přístupu do zavazadlového prostoru. Je totiž vybaven praktickým nožním pedálem, po jehož sešlápnutí se vše nakloní tak, aby byl přístup do kufru vašeho auta naprosto pohodlný a bezproblémový. I za toto si nosič zasloužil řadu plusových bodů, jelikož tuto funkci řada konkurentů, a to ani ve vyšších cenových hladinách nenabízela.

Plná kompatibilita s vozem

Důležitým kritériem hodnocení bylo ale i plnění současné vyhlášky, která je spojena s provozem. Nosič Thule VeloCompact 926 tak sice může zakrývat SPZ, ale díky dodávané tabulce tak vytvoříte její duplikát, který je umístěn právě na zadní část nosiče. Nechybí samozřejmě i nezbytné osvětlení, a to v podobě koncových, brzdových a směrových světel. Součástí je třináctipólová zásuvka, pro připojení k vašemu vozu. Ta byla hlavním problémem, protože řada vozů u nás má zásuvku sedmipólovou. Důvodem, proč nebyly strženy žádné body, však bylo to, že je možné doobjednat právě sedmipólový adaptér. Díky tomu tak budete i ve chvíli, kdy kola zakrývají světla, vždy dobře viditelným vozem na silnici.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tažné zařízení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Test nosičů kol na tažné zařízení – který vyhrál?

  1. Käuflova napsal:

    Dobry den, potrebovala bych vedet, zda nosic thule velocompact 926 na tri kola je vhodny na auto passat variant kombi, rok 2006, verze FA6, dekuji

    • admin napsal:

      Dobrý den, nosič Thule Velocompact 926 lze použít na jakékoliv vozidlo s tažným zařízením včetně Vašeho vozu VW passat kombi 2006. U Vašeho vozu ani není problém s otevřením zadních dveří. S pozdravem Jan Kašpar, http://www.obchodth.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *