Jaký nosič jízdních kol na tažné vybrat pro bezpečnou přepravu těžkých horských kol a elektrokol? 

Nosiče jízdních kol na tažné zařízení jsou ideálním řešením pro bezpečnou a jednoduchou přepravu jízdních kol a elektrokol. Potěší vás jednoduchá manipulace při nakládání a vykládání, a to i s těžkými koly. 

Při výběru sledujte především parametry nosiče 

Nosiče jízdních kol na tažné zařízení jsou skvělou volbou pro všechny, kteří často rádi vyráží na výlety nebo na dovolené a chtějí krásu přírody i města poznat mimo jiné také v sedle svého vlastního kola. 

Nosič kol vyniká snadnou instalací na tažné, která nezabere déle jak několik minut, a to pouze v jedné osobě. Také nabízí jednoduchou montáž i demontáž kol i těžkých elektrokol, protože odpadá složité manévrování a instalace na střechu vozu. 

Ale aby nosič elektrokol na tažné zařízení fungoval skutečně tak, jak má, a jak od něj očekáváme, je třeba sledovat důležité parametry. Mezi nejdůležitější aspekty rozhodně patří jeho nosnost a množství kol, které chcete přepravit. Nosič kol má totiž omezenou nosnost. Ne všechny nosiče jsou určeny pro přepravu těžkých horských kol a elektrokol. Důležité je také zkontrolovat vertikální rozteče. 

Nosič pro dvě nebo tři kola

Nosiče jsou většinou v základu vybaveny dvěma lyžinami a dvěma držáky. Ostatní verze nosiče z té samé série jsou pak doplněny o třetí nebo čtvrtou kolejnici. Pokud chcete doplnit svůj stávající nosič kol na tažné zařízenío další kolejnici, je možné přikoupit v našem obchodě ObchodTH.czpříslušenství pro autodoplňky další kolejnici navíc, která uveze další kolo. Pozor však na výběr vhodné kolejnice. Opět sledujte maximální zatížení, protože běžné typy kolejnic obvykle neuvezou elektrokola. 

Pokud kupujete kolejnice, věnujte pozornost jejich očíslování. V základu jsou kolejnice s držáky pro 1. a 3. pozici, pro rozšíření na další kola potřebujete pořídit kolejnice s držáky pro 2. a 4. pozici. Je to tak zařízené kvůli tomu, aby se vám kola vešla na nosič i s řídítky a pedály, a aby se vám vzájemně o sebe neodírala. 

V praxi to znamená, že 1. kolo umístíte na kolejnici na pozici č. 1. Druhé kolo umístíte na kolejnici na pozici 3. U dokoupených kolejnic pro další kolo, či dvě kola, je umístíte na pozici č. 2 a 4. Kola pokládejte do kolejnic vždy postupně, řídítky na opačných stranách.

Výhody nosiče kol na tažné zařízení 

Pokud máte osobní automobil nebo dodávku s tažným zařízením, je koupě nosiče kol na tažné ideální variantou právě pro vás. S výběrem nosiče na tažné je to velmi jednoduché. Nosiče jsou totiž univerzální pro všechna vozidla. 

Pokud potřebujete přepravit kola, těžká horská kola nebo elektrokola, skvělou volbou pro vaše potřeby bude nosič kol Thule Epos. Ten je určen pro vysokou přepravní kapacitu, proto disponuje velkými rozestupy mezi držáky. 

Ty usnadní manipulaci i s těžkými koly. Správné připevnění kol si ohlídá inovativní omezovač momentu utažení, který při optimálním upevnění kola na nosič zacvakne. Kola se dají k tažnému uzamknout, díky klíčku. To samé platí i o samotném nosiči, který uzamknete k tažnému zařízení. 

Příslušenství 

Užívejte si cyklistiku od prvního momentu. Konstruktéři vyvinuli k tomuto nosiči kol také mnoho doplňků, které jistě oceníte. Na cestách budete moci své kolo opravit pomocí držáku kol Thule Epos a chránit svá kola před krádeží, můžete pomocí vysoce kvalitního Thule High Grade Lock, který byl vyvinut ve spolupráci s přední společností v oboru ABUS. Víme, že elektrokola jsou těžká. Proto nabízíme skládací nakládací rampu Thule Epos pro snadné nakládání a vykládání těžších kol.

Na našem webu najdete široký sortiment příslušenství k vašemu nosiči kol na tažné Thule Epos a náhradních dílů pro nosiče kol. Nabídneme vám například lyžiny, přídavné držáky, upínací díly, krycí plachty a další příslušenství, se kterým budou vaše kola zcela v bezpečí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Tažné zařízení se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *