Jaké výhody nabízí střešní nosiče kol a nosiče kol na tažné Thule Epos? 

Přeprava jízdních kol se v posledních letech stala zcela běžnou záležitostí. Jaké výhody mají nosiče kol na tažné Thule Epos oproti běžným střešním nosičům kol? 

Užijte si cyklovýlety, zatímco vaše kola jsou v bezpečí

Cyklovýlety se staly naší oblíbenou součástí volného času a přeprava kol autem je zcela běžnou záležitostí, protože cyklistika patří mezi nenáročné oddechové outdoorové sporty, se kterým člověk může poznávat krásy okolní přírody. Není divu, že se majitelé aut stále častěji přiklánění k investici kvalitních nosičů kol, které přepraví i těžká horská kola či elektrokola pohodlně i na dlouhé vzdálenosti.

Jak kola přepravit na místo určení? Existuje mnoho způsobů, přičemž mezi nejčastější je přeprava jízdních kol na střešním nosiči nebo na tažném. Obojí má svá pozitiva a negativa. V následujícím článku vám řekneme, které to jsou.

Přeprava kol na střešním nosiči

Ekonomickou variantu nabízí střešní nosič. K nejpopulárnějším střešním nosičům jednoznačně patří výrobky Thule, které garantují kvalitu, bezpečnost i jednoduchou montáž. Střešní nosič kol se instaluje na příčníky, které se připevňují ke střeše vozu. U modelů vozů kombi příčníky většinou připevníte na podélné střešní nosiče auta, tzv. hagusy. Pokud váš automobil podélnými nosiči nedisponuje, lze příčníky upevnit do kotvících bodů, umístěných v karoserii nebo za rám karoserie nad dveřmi. V podstatě na každý vůz je připravené nějaké řešení a řádově vyjde na několik tisíc korun. 

Střešní nosiče kol je nutné vybírat podle počtu kol, které chcete na svém voze převážet. Obvykle se dá přepravit 3 až 5 kol, v závislosti na jejich velikosti a především váze. Myslete na to, že i střecha vašeho vozu má určitou maximální nosnost, kterou je třeba před instalací kol pečlivě zkontrolovat, jinak hrozí mechanické poškození karoserie vozu. 

Mimo to také záleží na typu rámu kola. Kolo s klasickým rámem se může upevnit za rám. Karbonové kolo můžete upevnit za přední vidlici nebo za přední kolo. 

Velkou nevýhodou střešního nosiče kol je těžká manipulace s koly. Většinou je nutná asistence další osoby. Pozor si dejte při vjezdu do garáží nebo snížených prostor. U přepravy kol na střeše myslete také na to, že se výrazně změní jízdní vlastnosti vašeho vozu i spotřeba paliva. Řidič by měl dodržet maximální doporučenou rychlost jízdy. Kvalitní výrobky zvládnou i 130 km/h, některé střešní nosiče kol mají doporučenou rychlost jen 90 km/h, což může výrazně snížit komfort vaší jízdy. 

Přeprava biků na nosiči kol na tažné

Přeprava kol na tažném zařízení je oproti přepravě na střešním nosiči v mnoha směrech jednodušší. Kola jsou instalována za vozem, tudíž nemají vliv na jízdní vlastnosti vozu ani na spotřebu paliva. Navíc budete mít kola vždy pod dohledem, protože je budete moci kontrolovat ve zpětném zrcátku. Výhodou také je, že nemusíte brát v potaz výšku vozu při vjezdu do garáží nebo jiných nižších prostor. Instalace je oproti střešnímu nosiči mnohem jednodušší, ať už se jedná o samotný nosič nebo kola. Nosič totiž stačí nacvaknout na tažné, uzamknout a je hotovo. Kola není třeba vyzvedávat do takové výšky, jako u střešních nosičů kol, tudíž instalaci kol zvládne jedna osoba, a to i drobnější. Některé nosiče kol mají další vylepšené funkce, jako například nosič kol na tažné Thule Epos.

Výhody nosiče kol na tažné Thule Epos

Univerzální sklopný cyklistický nosič Thule Epos na tažné zařízení je praktickým autodoplňkem i pro ty nejnáročnější cyklisty pro každodenní použití. Tento nosič disponuje praktickými kolečky a ergonomickou rukojetí, proto jej ke svému vozu jednoduše převezete podobně, jako cestovní zavazadlo. A co víc, designéři v Thule pro tento sklopný nosič kol na tažné vyrobili praktickou cestovní tašku. Takže váš nosič bude během skladování v bezpečí. A když jej budete chtít přepravit, například na hotelový pokoj, budete převážet designové zavazadlo, diskrétně a jednoduše!

Užívejte si výlety na maximum

nosičem kol na tažné Thule Epos bude každý výlet nezapomenutelným zážitkem. Nosič lze k tažnému uzamknout, stejně tak, jako kola k nosiči. Stane se tak skvělým bezpečnostním stojánkem pro vaše kola i tehdy, pokud vámi vybraný hotelový komplex nedisponuje prostorem pro uskladnění kol. 

I s plně naloženým nosičem se dostanete do kufru svého vozu. Stačí k tomu použít nožní pedál. Cyklonosič se navíc díky svému atraktivnímu designu stane krásným doplňkem ke každému typu vozu. Pro výrobu byly použity kvalitní materiály, především pak hliník, který vyniká svou pevností, lehkostí a trvanlivostí. 

Bezpečná přeprava kol i elektrokol

Nosič na tažné Thule Epos bude ideální volbou pro přepravu vašich městských, trekových, silničních, ale i těžkých horských kol či elektrokol. Extra široký prostor (25 cm) mezi lyžinami garantuje, že vaše kola se o sebe nebudou při instalaci a přepravě třít. Navíc lze jednoduše instalovat a sundávat kola dle vašich požadavků, libovolně za sebou. Vysoká nosnost 30 kg na jedno kolo umožňuje přepravu těžkých elektrokol. Extra dlouhé držáky kol umožňují snadnou přepravu velkých kol s rozvorem až 1 350 mm. Přezky s ráčnou a popruhy na kola pro snadné upevnění plášťů do velikosti 3,2″ (se samostatně prodávaným příslušenstvím až do velikosti 5″)

Příspěvek byl publikován v rubrice Tažné zařízení se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *