Patříte mezi vášnivé cyklisty? Poradíme vám s výběrem toho správného nosiče 

Prodloužený víkend, dovolená u moře, volné chvíle na chalupě. Všude tam se budou hodit vaše kola. Jak je bezpečně převézt a jaké jsou výhody jednotlivých nosičů kol? 

Cesty vám zpříjemní praktický nosič kol

Milujete vyjížďky na kole, nebo patříte mezi vášnivé sportovce? Ať už si vyrazíte jen na rodinný výlet, nebo na svém kole urazíte několik desítek kilometrů každý den, určitě se vám bude hodit nosič kol, se kterým svůj bicykl jednoduše přepravíte na požadované místo a to i do zahraničí. Jaké druhy nosičů kol doporučujeme? 

 Střešní nosič kol jako nejrozšířenější řešení

Mezi nejlevnější, nejbezpečnější a nejpraktičtější varianty přepravy jízdních kol určitě patří střešní nosiče.Pokud je vaše auto vybaveno hagusy, můžete přepravit klidně i čtyři kola. Oblíbenou volbou našich zákazníků jsou zejména modely střešních nosičů Thule ProRide 598 a Thule FreeRide 532

Výhodou nosičů na střechu je nízká pořizovací cena a jde prakticky o nejrozšířenější přepravu kol. Nevýhodou těchto nosičů je horší manipulace a změna jízdních vlastností vozu a vyšší spotřeba paliva. Mínusem je i větší výška vozidla (pozor na podzemní garáže) a vyšší spotřeba paliva.

 Nosič na tažné zařízení je nejpraktičtější 

Pokud je vaše auto vybaveno tažným zařízením, nejlepší variantou pro přepravu jízdních kol bude nosič kol na tažné. Tento způsob patří k nejpohodlnější přepravě všech druhů kol. Snadno se s nosičem manipuluje a nahodit na něj i čtyři kola současně, je hračka. 

Moderní nosiče kol na tažné zařízení se dají sklopit a tím ulehčí vstup do kufru vašeho vozu. Mají taky vlastní řadu světel i místo pro SPZ, nezvětšuje výšku auta a neovlivňuje aerodynamiku tak výrazně jako kola na střeše. Jediné na co si musíte dát pozor je couvání, protože za sebou máte cca metr navíc. Tento nosič je cenově náročný, ale jeho klady cenu brzo vykompenzují. Mezi nejoblíbenější nosiče jízdních kol na tažné zařízení v našem e-shopu ObchodTH jsou nosiče: Thule VeloCompact 926 + adaptér 926-1 pro 4 kola, Thule VeloSpace XT 939 + adaptér 9381 pro 4 kola, Thule EasyFold XT 934 + taška Thule 9344 a Thule EuroWay G2 922.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *