Nosiče jízdních kol

Zdá se vám jako nemožné, abyste si vyrazili na dlouhý výlet i se svými koly? Chcete dojet na druhý konec republiky a vyzkoušet jiné cyklistické trasy, ale nevíte, jak se tam máte dostat? Nechce se vám vláčet jízdní kolo autobusem nebo vlakem? Proč nevyužijete svůj automobil? Je to prosté. Stačí si pořídit nosiče jízdních kol. Na celé věci je zřejmě nejobtížnější výběr správného nosiče jízdních kol. Dnešní nabídka je velmi pestrá.

Jak si tedy vybrat správný typ nosiče jízdních kol? Především musíte zvážit mnoho různých kritérií. Základní nosiče jízdních kol jsou střešní nosiče. Jejich konstrukce je, jak již název napovídá, umístěna na střeše vozidla a celý princip je velmi jednoduchý, ale za to bezpečný a až překvapivě stabilní. Druhým neméně oblíbeným typem nosiče jízdních kol je nosič kol na tažné zařízení, který se umísťuje dozadu na automobil a jehož konstrukce je poměrně složitější, ale stále bezpečná a pevná. Dalším typem je nosič kol na zadní dveře, který je připevněn o něco výše na zadních dveřích pomocí speciálních úchytů. Konstrukce a obsluha jsou velice jednoduché. A tento nosič se dá snadno přidělat a oddělat. Dalším, ale méně častým typem je nosič kol uvnitř auta. Své kolo vlastně umístíte na jednoduchý nosič, který přiděláte dovnitř auto. V tomto případě ale potřebujete auto, které má dostatečný vnitřní prostor.

Ať už si vyberete jakkoliv, je nutné klást důraz na bezpečnost a na to, aby se vaše auto nepoškodilo. U kvalitních nosičů od předních výrobců tato nebezpeční většinou nehrozí. Po výběru nosiče jízdních kol můžete směle vyrazit na krásný cyklistický výlet. Jakmile jednou vyzkoušíte podobnou aktivitu, budete si říkat, proč jste na to nepřišli už dříve. Nosiče jízdních kol jsou prostě a jednoduše skvělým vynálezem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *