Střešní nosič kol Thule Sprint 569

Mnoha vášnivým cyklistům již nestačí jezdit po cyklostezkách a lokalitách ve svém okolí, ale velmi rádi podnikají výlety i do celé řady dalších oblastí. Samozřejmě primárním úkolem je do dané lokality nejenom dojet, ale hlavně pohodlným způsobem převézt své jízdní kolo. A v tomto ohledu rozhodně přijdou vhod výrobky společnosti Thule, která by se dala označit za jedničku v oblasti převozu sportovního zboží i vybavení.

Nyní však na trh přichází se zcela novým modelem nosiče kol, který nese název Thule Sprint 569. A opět se dá říci, že se jedná o jeden z unikátních kusů zboží, které společnost Thule vyrobila. Základem jsou samozřejmě kvalitní použité materiály, které tak mají nejenom vysokou odolnost, ale také vysokou nosnost, a to až 17 kilogramů. Samotný nosič přitom váží pouhých 3,9 kilogramu, a tak je naprosto snadné s ním jakkoliv manipulovat, přenášet nebo ukládat do dalšího použití. Pojďme se však podívat na jedny z hlavních klíčových vlastností, které má.

Hlavním cílem každého nosiče na kolo, a tedy i nosiče Thule Sprint 569 je samozřejmě bezproblémový převoz kol. Vše začíná již samotným uchycením do střešního nosiče. To lze zvládnout bez pomocí jakéhokoliv nářadí, a to doslova během několika okamžiků. Následuje samozřejmě uchycení samotného kola. V tomto případě přijde vhod unikátní systém AcuTight, který je vytvořen s momentovým indikátorem, díky kterému poznáme, kdy je vidlice perfektně uchycena, a my tak můžeme věnovat svůj čas i zadnímu kolu.

I to lze samozřejmě uchytit velmi snadno, a to díky ozubenému popruhu RDT. Díky němu je zadní kolo perfektně upevněno, a přitom nehrozí žádné poškození či odření ráfků. Pro větší stabilitu je navíc zadní část nosiče vybavena i zarážkou, a tak zvyšuje celkovou stabilitu kola. Té dopomáhají také elastomery zasazené do samotného nosiče. Ty tak velmi účinně tlumí případné vibrace, které vzniknou vlivem samotné jízdy.

To vše jsou prvky, které tak zabezpečí naprostou stabilitu a hlavně bezpečný převoz kola. Na nosiči Thule Sprint 569 se však vyskytují i prvky, které naprosto uchvátí i z hlediska praktičnosti. Například pokud potřebujete otevřít váš zavazadlový prostor, a kolo s nosičem překáží, stačí ho díky vysouvacímu profilu snadno posunout dopředu, a víko plně otevřít. Další praktickou věcí jsou i dvojité zámky. Jeden zamkne samotné kolo k nosiči, a druhý nosič k střešnímu nosiči. Díky tomu je vaše kolo perfektně chráněno před případnou krádeží.

Samozřejmě případní majitelé nemusí mít ani obavy z toho, jak je to případnou bezpečností v nenadálých podmínkách. Díky schválení prestižním institutem TÜV-GS, kdy si nosič prošel testy s označením Citi Crash je jasné, že nemusíte mít obavu ani o svá kola, ani o sebe nebo případná jiná vozidla na silnici. Vše samozřejmě hlavně díky zaměření – se na skutečnou kvalitu, ve které by se neměli dělat kompromisy.

Jak už to u samotné značky Thule bývá, i v tomto ohledu šla ještě dále, a nabízí k nosiči Thule Sprint 569 poměrně bohatou nabídku různého příslušenství. Mohou to být buď speciální držáky umožňující převézt kolo s kotoučovými brzdami, nebo vaky pro přední kola, či stejně praktický a kvalitní držák na zeď, díky kterému můžete mít i doma kola velmi kvalitně a bezpečně uložena.

To vše jsou zkrátka prvky, které se samotným špičkovým nosičem vytvářejí výrobek, který by se dal označit jako jeden z nejkomplexnějších, které aktuální trh nabízí. Ostatně i to se od Thule čekalo, jelikož pravidelně posouvá možnosti svých výrobků o velký kus kupředu. A to se stalo i nyní.

Jste – li tedy vášnivými cyklisty, určitě se po této novince, tedy držáku na kolo Thule Sprint 569 poohlédněte a sami si vyzkoušejte, že bude vyhovovat i vám.

Příspěvek byl publikován v rubrice Na střechu se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *