Pozor na nehomologované nosiče

Vyrazit na cyklovýlet je dnes lákavá možnost, jak si užít skvělého dne. O to více, pokud kola naložíte na nosiče a vyrazíte autem na dosud neprojetá místa. Této možnosti dnes využívá stále více lidí. Přesto by si měli dát pozor. A na co? Především na nehomologované nosiče kol. Tedy na takové, které nejsou schváleny pro provoz na našich tuzemských silnicích. A takových je zde stále více. Je to dáno hlavně tím, že lidé takový nosič nakoupí na pochybných eshopech nebo aukčních portálech. V obou případech tak mnohdy dochází hlavně ke koupi nehomologovaného polského zboží – a to až v 95%.

Každému může hrozit pokuta

První problém, který tak může spolu s nehomologovaným nosičem kol nastat, je případné riskování pokuty. Pokud jste zastaveni hlídkou, která zjistí, že nosič kol homologaci nemá, logicky dostáváte pokutu. Nehledě na to, že dále již nemůžete pokračovat. Velká rizika jsou v tomto případě i ve spojení s pojistnou událostí. Pokud totiž dojde k nehodě, a je jedno, kdo ji způsobil, vůz s nehomologovanými prvky často platí celou způsobenou škodu u obou účastníků.

Pozor také na rizika spojená s kvalitou

Nehomologovaný nosič kol ale může být rizikový i v rámci několika dalších situací. A to třeba ve chvíli, kdy není dbáno na jeho kvalitu a nemá příslušné bezpečnostní testy. V takovém případě můžete být ohroženi jak vy, tak i ostatní účastníci silničního provozu. A to jak na majetku, tak na zdraví nebo životě. Daná situace by se dala přirovnat k tomu, jako byste na silnici vyrazili s vozidlem, které nemá technickou kontrolu.

Vyhýbejte se problémům

I ve vašem zájmu by tedy mělo být to, abyste se vyhýbaly případným zmíněným problémům. Nehomologované nosiče kol sice mohou být o několik set korun levnější, ale rozhodně se nevyplatí v rámci této částky případné problémy riskovat. Vždy je lepší vsadit na kvalitu, která byla kontrolována.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zadní dveře se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *