Thule ProRide 598 je dle dTestu nejlepším nosičem

Máte rádi jízdu na kole a rádi byste svůj cyklovýlet pojali trochu jinak? A to tak, že vyrazíte s koly autem a následně se na nich projedete po dosud pro vás neznámých trasách? Pokud ano, budete potřebovat nosič kol na střechu. Jak vybrat ten pravý, abyste nebyli zklamáni? Rozhodně je dobré dát při výběru na zkušenosti ostatních, nebo na pozitivní hodnocení. Stejně tak je dobré zohlednit i hodnocení nezávislých testů. U nás je tím nejznámějším testovatelem časopis dTest. A právě ten se na hodnocení nosičů na kolo zaměřil. A jelikož výsledky jsou známé, můžeme vám říci, že vítězem se stal nosič kol Thule ProRide 598. Unikátní produkt, který zaručeně nezklame žádného cyklistu.

V čem je Thule ProRide 598 unikátní?

Zajímá vás, proč vlastně vyhrál? Je to pochopitelně pro jeho vlastnosti. Ty jsou velmi zajímavé a tak se na ně můžeme společně podívat. Lákadlem je rozhodně konstrukce, která využívá kvalitní a přitom velmi lehký karbon. Dále je pozitivem i celková univerzálnost, jelikož je určený na různé typy a velikosti kol. U kulatých do průměru 80 mm a u oválných rámů do průměru 100 mm. Samozřejmostí je třeba i bezpečná montáž díky rozšířené dolní čelisti svorníku. Zajímavou technologickou novinkou je i omezovač točivého momentu, který dokáže přesně upozornit na okamžik, kdy je kolo pevně upevněno a sedí.

Samozřejmostí jsou i další přednosti, jako možnost nosič snadno přehodit z jedné strany vozu na druhou, nebo je to i jistota celkové bezpečnosti uchycení, což brání jejich případnému pádu. Přidejme k tomu i možnost zamčení a tak eliminaci krádeže, nebo to, že měkké podložky svorníků brání tomu, aby bylo vaše kolo jakkoliv poškrábáno. Nosič Thule ProRide 598 je tedy jasným dominantním produktem na našem trhu.

Thule ProRide 598

Obstál ve velmi náročné konkurenci

Už to, že vyhrál poměrně náročné testování od odborníků z dTest samo o sobě ukazuje, že nosič kol na střechu Thule ProRide 598 rozhodně patří mezi to nejlepší na trhu. Dodejme však, že bojoval v poměrně náročné konkurenci. Nejednalo se o nijak malý test, protože hodnoceno bylo celkem 17 různých nosičů kol na střechu. A to jak v rámci nabídky, která je k dispozici u nás v České republice, tak v rámci nabídky, která je dostupná na Slovensku. V principu tedy šlo o test, který byl mezinárodní. A značka Thule jasně ukázala, že dominuje.

Hodnocena byla celá řada parametrů

Že nešlo o nijak jednoduchý ani krátký test dokazuje i postup samotného testování, který dTest také uvedl. Cílem bylo zjistit, jaký nosič kol na střechu skutečně obstojí v běžných podmínkách, které mohou potkat každého cyklistu. A co musel Thule ProRide 598 splnit? Jednalo se třeba o hodnocení konstrukce, hodnocení montáže na automobil, nebo i možnosti a způsoby umístění kol. Pochopitelně byl testován i samotný převoz, kdy bylo naježděno více než sto kilometrů. A to v podmínkách od rychlostních silnic, až po obyčejné prašné cesty plné děr. To vše dokázalo jasně napodobit běžné situace, do kterých se vášnivý cyklista dostane. Pokud však bude mít na střeše svého vozu Thule ProRide 598 a v něm svá kola, nemá se čeho obávat.

Lákají vás i jiné produkty Thule?

Chcete poslední důkaz o tom, že vítězství modelu Thule ProRide 598 rozhodně nebylo náhodné? Potom se podívejte i na další produkty této unikátní švédské značky. Když vezmeme v potaz TOP5, tedy pět nejlepších v testu, obsadila tato značka hned čtyři místa. Ty další produkty, které se umístili, jsou Thule OutRide 561, Thule FreeRide 532 a jako poslední pátý je to Thule ThruRide 565. Ještě snad někdo pochybuje o tom, že by vítězství bylo náhodné, nebo že by test nebyl rozsáhlý a nevyzkoušel by jednotlivé nosiče ve všech možných podmínkách?

Všechny nosiče kol Thule zakoupíte za skvělé ceny v e-shopu obchodth.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Na střechu se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *