Nepoužívejte plastové duplikáty SPZ na nosiče kol na tažné zařízení

Máte nosič kol na tažné zařízení? Pokud ano, jistě jste si všimli, že zakrývá vaši SPZ. Pokud jste tento problém řešili tím, že jste využívali plastovou tabulku dodávanou k nosiči kol, je to v současné době poměrně velký problém. Z jakého konkrétního důvodu? Stačí se podívat na § 125c / 1a) 1. Ten jasně uvádí, že používání plastové, ale i jiné tabulky je přestupkem. Jeho název spadá do kategorie „Vozidlo bez (nebo s cizí) SPZ“. Pokud vás zastaví při jízdě s danou alternativní SPZ hlídka, je nutné říci, že vás čeká správní řízení. Tedy příspěvek totiž v blokovém ani vyřešit nelze.

Za co plastový duplikát SPZ vyměnit?

Pokud nechcete riskovat spáchání přestupku, je třeba získat originální SPZ, která bude na vašem nosiči kol umístěna. Ta musí mít stejné parametry, jako ta SPZ, která je umístěna na vašem vozidle. Z toho jasně vyplývá také to, že si o novou, tedy třetí tabulku registrační značky požádáte na dopravním odboru, kam váš automobil spadá. Z hlediska formalit vás v tomto případě čeká povinnost toho, že vyplníte a odevzdáte jeden konkrétní formulář. Pokud jde o finanční náklad, stojí vás třetí tabulka rovných 600 Kč. Pokud vám to připadá jako vysoká suma a rozmýšlíte se, že si plastovou alternativu ponecháte, nezapomeňte si zjistit i možné sankce.

Jaké jsou postihy za plastový duplikát?

Co když budete jezdit stále s alternativou? V první řadě se nevyhnete pokutě. Její minimální výše je stanovena na celých 5 000 Kč. Vystoupat ale může až na 10 000 korun českých. Tím ale postih nekončí, jelikož stejně tak vám může být odebráno i řidičské oprávnění. A na jak dlouho? Bude to na dobu od 6 měsíců, po jeden rok. Toto vše právě za to, že na svém vozidle nebudete mít třetí originální SPZ, ale budete používat plastový, nebo třeba i papírový či jakýkoliv jiný neoriginální duplikát. Proto ho vyměňte co nejdříve.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tažné zařízení se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *