Jaký nosič je lepší? Thule ProRide 591 nebo Thule ProRide 598

Každý, kdo jezdí na kole, potřebuje vyřešit také otázku, jak kolo převážet z místa na místo. Například na cyklistickou dovolenou nebo na víkend ven z města. Neobejde se proto bez nosiče kol. Už dlouho je mezi cyklisty oblíbená švédská značka nosičů Thule. Donedávna nabízela model Thule ProRide 591. Nyní je ale již na trhu i nový model Thule ProRide 598. Vyplatí se do něj investovat, nebo vám postačí starší varianta?

Tři oblasti vylepšení

Model nosiče Thule ProRide 598 nabízí proti svému staršímu bratříčkovi Thule ProRide 591 některá vylepšení, kvůli kterým stojí za to uvažovat o jeho pořízení. Ve stručnosti se dají charakterizovat takto:

  • Vyšší bezpečnost a funkčnost

  • Lehčí ovládání

  • Nový design

Nehrozí pád kola

Thule ProRide 598 disponuje rozšířenou dolní čelistí svorníku kola. Díky tomu je kolo lépe chráněno před pádem, nedojde k jeho uvolnění. Nosič je bezpečný. Měkké podložky svorníku zajistí, že se celkový tlak sevření kola rozprostře na větší plochu a přizpůsobí se velikosti rámu. Riziko poškození rámu kola klesá na minimum.

Přemístění je snadné

Nosič kola je možné snadno přemístit z jedné strany auta na druhou. Nepotřebujete k tomu žádné speciální nářadí. Proto je manipulace s nosičem mnohem lepší. Novinkou je i to, že momentový klíč při zafixování kola kontroluje dotahovací moment. Proto nedochází k přetažení momentu a je možné na nosiči vozit i kola s křehčími karbonovými rámy, kterým u staršího modelu hrozilo poškození. Dokoupitelné příslušenství v podobě adaptérů umožňuje převoz fatbiků.

Sportovnější varianta

Změny v designu možná budete vnímat jako nejméně důležité, ale je třeba říci, že i ty přispívají k celkovým změnám vlastností. Nový model nosiče Thule ProRide 598 charakterizuje eloxovaný profil a nové tvary plastových komponent. Celkově jde o sportovnější a dynamičtější tvar.

Příspěvek byl publikován v rubrice Na střechu se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *